Finansın Nabzını Tutuyoruz

Cilt Bakımı için Harika Tavsiyeler, Bu Önerilere Dikkat!

0 15

Cilt bakımı çok önemlidir biz bayanlar için. Cilt bakımı olduğu sürece güzel olma hayallerinin kapılarını aralamış oluruz. Zamanın getirilerinden kaynaklı cildimiz yıllara yenik düşer. Daha yolun başındaysak bu düşünce bizi şimdiden korkutmaya başlayabilir. Peki ne yapmalıyız yıllar ile nasıl savaşabiliriz? Ya da cilt sorunlarından nasıl kurtulabiliriz? Bu soruların cevabını nasıl bulacağız? Şimdi gelin de yapmamız gerekenleri beraber öğrenelim:

[lwptoc]

Cilt Bakımından Önce Cildini Tanı

İlk işiniz cildinizi tanımak olsun. Cildinizi ne kadar tanırsanız işiniz o kadar kolaylaşır ve yapacaklarınızı daha net belirlersiniz. Cilt tipinizi mutlaka öğrenin bu sizi birkaç adım öne atacaktır.

  1. Cildiniz pul pul dökülme mi yapıyor? Aman dikkat Cildiniz çok kuru olabilir!
  2. Yoksa parlak, yağlı, büyük gözenekleriniz mi var? Bu durum çok yağlı bir cilde sahip olduğunuzu gösteriyor!
  3. Alın, burun ve çene bölgeniz yağlı ve yanak bölgeniz kuru mu? Eğer böyle ise cildiniz karma demektir.
  4. Bazı makyaj malzemelerini ve bakım ürünlerini her kullandığınız da cildiniz de kaşıntı ya da yanma mı hissediyorsunuz bu sizin çok hassas bir cilde sahip olduğunuzu gösterir.

Temiz Bir Cilt

Cilt temizliğine çok önem vermelisiniz. Temiz bir cilt sorunları halletmeye başladığınız bir cilttir. Cilt tipinizi öğrendiyseniz artık bu aşamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Cilt tipinize uygun temizleyiciler kullanın ve böylelikle temiz bir cildin güzelliğini yaşayın!

Cilt Nemlendikçe Güzelleşir

Cildimizi temizledik sırada tertemiz olan cildimizi nemlendirme zamanı. Yine cilt tipimize en uygun olan nemlendiriciyi seçip uygun adımlar ile kullanmalıyız.

Cildini Güneşten Koru

Güneş kremi kullanmadan asla günü bitirme en güneşsiz havalarda bile cildini mutlaka koru. Sen onu korudukça o seni sevecek ve canlanacak bunu unutma!

Cildimi Hangi Vakitlerde Yıkamalıyım?

Cildini ne vakit yıkayacağını öğrenmelisin artık. Sabah ılık bir su ile yıkanan cilt canlanır. Ve akşam günün bütün kirini almak için yüzünü güzel bir temizleyici ya da yumuşak bir sabun ile yıkamalısın!

Makyajının Vakti Geçiyor!

Bütün gün makyajın seni güzelleştirdi ve görevini tamamladı. Artık o görevini tamamladığına göre onu silme zamanı gelmiştir. Her akşam mutlaka yapılan makyajını temizle ve cildine nefes aldır.

Yüzünde Akne (Sivilce) mi Var?

Akneleri sakın sıkmayın bu cildinizde leke bırakabilir mikrop bulaştırabilir. Akneleri sıkmak yerine kurutun. Diş macununu aknelerin üstüne sürerek kurutmayı deneyin.

Bronz Bir Ten…

Bronzlaşmak çok hoş bir fikir gibi gelebilir lakin bunun zararlarını görmezden gelmeyin. Cildiniz aldığı bu zararlar ile daha hızlı kırışmaya başlayacaktır.

Makyaj Malzemeni Paylaşma

Makyaj malzemelerinizi paylaşmayın onlar sizin özel eşyalarınız! Paylaşmak güzel bir davranış lakin bunu başka durumlar da deneyin. Paylaşılan makyaj malzemeleri üstünde cildinizin mikroplarını da paylaşmış olursunuz.

Uyku ve Beslenme

Uykun ve beslenmen çok önemli bunlara dikkat etmen gerekecektir. Nasıl beslenmen gerektiğini iyi araştırıp cildin için tüm vitaminleri alman gerekecektir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.