Finansın Nabzını Tutuyoruz

Düşük Sermaye ile Yapılabilecek 5 İş Fikri

0 48

Kendi iş fikrinizi hayata geçirmek söz konusu olduğunda tercih edilecek sektörün gelecekte de sürdürülebilir olması önemlidir. Tabii bu işin çalışırken kendinizi de bulduğunuz, hedef kitlenin iyi belirlendiği ve finansman anlamında bütçenize hitap etmesinin gerektiğinin de altını çizmek gerekiyor. Sabır, kararlılık ve bu süreçte gerek zaman gerekse bilgi edinme ve gözlem yapma gibi verilmesi gereken büyük bir emeğin olduğunu da unutmamak önemli. Şimdi sıra düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasından size hangisinin uygun olduğuna karar vermeye geliyor. İşin başında düşük bir sermaye ayırarak sonrasında adım adım yükseleceğiniz 5 farklı iş fikri ile karşınızdayız.

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği İş Fikri

Toprak ile haşır neşir olmaktan haz duyuyor ancak hangi alana yönelmeniz gerektiği konusunda kararsız kalıyor olabilirsiniz. Mantar her yerde kolaylıkla yetiştirilebilen bir bitki olması, başlangıç için çok fazla alana gerek duyulmaması ve yüksek fiyata alıcı bulması gibi avantajları göz önüne alındığında karlı bir sektör gibi görünüyor. İstiridye mantarı yetiştiriciliği için girişimci ortalama 5 bin TL gibi bir sermayeyle işe başlayabilir. Yaklaşık olarak hasat 2 ila 3 ayın sonunda piyasada alıcı bulacak duruma gelecektir. Kazancınızı arttırmak için neme ve fazlaca oksijene ihtiyaç duyduklarından temiz havanın olduğu bir yerde yüksek verimli mahsul elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede doğal yollarla nemi sağlamak mümkün değilse sera buğusu kullanarak gereken ihtiyacı karşılayabilirsiniz. İstiridye mantarı yetiştiriciliği yaparak ortalama 3 ay içerisinde 15 bin TL ile 21 bin TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Tasarım Takı Yaparak Satışını Gerçekleştirmek

Birbirinden farklı tasarım takı yaparak satışını gerçekleştirmek için dükkan açmanıza gerek kalmıyor. Dükkan kiralamak için yeterli bütçeye sahip değilseniz dahi sosyal mecralar üzerinden, tasarladığınız takıların satışını yapacak kitleye kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tabii bunun için de belirli bir reklam bütçesine ihtiyacınız olacaktır. E-ticaret sitesi açarak veya Instagram üzerinden satış gerçekleştirebilirsiniz ancak tasarım takıların özgünlüğünün olması gerektiğini unutmayın. Sıradan takılardansa tasarımlarınız hem çeşit hem de ürün bakımından benzerlerinden ayrılabilir nitelikte olmalıdır. Marka değeri kazandıktan ve takipçilerinizin sayısı gün geçtikçe artmaya başladıktan sonra siparişleriniz her geçen gün daha fazla ilgi görecek ve emeklerinizin karşılığını alabileceksiniz. Tabii hikaye, resim ve video paylaşımı için ayırmanız gereken zamanın olduğunu, sayfanızı güncel tutmanız ve resimlerin estetik olarak göze hitap etmesi gerektiğini de unutmayın.

Online Özel Ders Verme İş Fikri

Ebeveynlerin çocuklarının evde geçirdikleri zamanı verimli değerlendirmeleri için son zamanlarda online özel ders veren öğretmen arayışına giriştikleri aşikar. Yetkin olduğunuz bir alanda online özel ders vermek için sosyal medyayı kullanabilir veya ücretsiz ilan yayınlayabileceğiniz sitelere üye olabilirsiniz. Birkaç öğrenci edindikten sonra referans edinmeniz ve belirli bir çevre tarafından tanınmanız mümkün olacaktır. Alanınızda iyiyseniz minimum sermaye gerektiren iş fikri olan online özel ders ile kısa sürede yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Online Bebek Giyim Mağazası Açma

Giyim sektörü içerisinde kar marjı belki de en yüksek olan bebek giyimdir. Her yaşta farklı boy ve kilolara ulaşan bebekler için alışveriş de kaçınılmaz oluyor. Dükkan kiralamak ve çalışanlarınız için ödenek oluşturmak için yeterli bütçeye sahip değilseniz, online bebek giyim mağazası açmak oldukça yerinde bir karar olacaktır. Birbirinden renkli, her yaşa ve cinsiyete uygun ürün seçenekleriyle ziyaretçilerinizi sayfanızda tutabilir; alışveriş yapan tüketicilerinizi küçük hediyelerle memnun ederek, belirli bir kitleyi sürekli müşteriniz haline dönüştürebilirsiniz. Online bebek giyim mağazası açmak için yapmanız gereken ise bir internet sitesi hazırlamak veya hazırlatmak ve ürünleri stoklayabileceğiniz küçük, temiz bir depo kiralamaktır. Ayrıca perakende derneklerine üye olarak uygun fiyatlı hizmet veren tedarikçilere ulaşabilirsiniz. İnternet sitenizin daha fazla kitleye ulaşması için sosyal medya üzerinden mağaza tanıtımınızı yapmayı da unutmayın.

Kedi Köpek Oteli Açma İş Fikri

Hayvanları seviyor ve onlarla zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, sizin için kedi köpek oteli açmak iş fikirleri arasından en mantıklı sektör olabilir. Evcil hayvan sahipleri, evlatları gibi gördükleri kedi ve köpeklerini herhangi bir nedenden dolayı bırakacak güvenilir birine ihtiyaç duyarlar. Bu durumu kendi lehinize çevirebilir, hem eğlenceli vakit geçirip hem de kazanç elde edebilirsiniz. Başlangıçta kendi evinizde olacak şekilde bakımını üstlenmeye başlayabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplerinin size ulaşabilmesi için sosyal medya hesabı açarak verdiğiniz hizmetin reklamını yapabilirsiniz. Kendinize özel kart bastırarak daha profesyonel görünebilirsiniz. Sermayeniz arttıkça ve kendinizi hazır hissettiğinizde kedi köpek oteli açmak için gerekli prosedürleri tamamlayabilir; aynı anda birden fazla hayvanın bakımını üstlenebilecek bir ortam hazırlayabilirsiniz. Özellikle köpekler verilen sevginin karşılığını veren hayvanlardır. Hem kepi köpek otelinizin bakımlı, tertipli ve eğlenceye uygun bir alan olduğunu gören hem de evlatlarının severek zaman geçirdiğini hisseden evcil hayvan sahipleri yakınlarına sizi önermeye başlayacak, belirli bir çevre edinmeniz uzun sürmeyecektir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.