Finansın Nabzını Tutuyoruz

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir ?

0 24

Koltuk altı kararması özellikle yaz döneminin gelmesiyle kısa giyinmek isteyen kadınların en büyük sorunlarından biridir, nasıl geçer, koltuk altı kararmalarına ne iyi gelir?
Koltuk altındaki derinin rengi farklı sebeplere bağlı olarak zaman zaman koyu renk halini alabilir. Özellikle yazın gelmesi ve kısa kıyafetlerin giyilmeye başlanmasıyla kadınları estetik olarak kötü gösteren koltuk altı kararmalardan kurtulmanın yolları aranır. Çoğu zaman koltuk altı rengini beyazlatan kozmetikler kullanılır. İşte koltuk altı kararmasına iyi gelen bitkisel yöntemleri kullanarak kozmetiklerden kurulabilirsiniz.

[lwptoc]

Koltuk Altı Kararması Nedenleri

Koltuk altı kararması için farklı nedenler vardır. Şimdi nasıl geçeceğine dair bitkisel tarifleri vermeden önce kararmaların nedenlerini kısaca inceleyelim.

1. Epilasyon Hatalarından Koltuk Altı Kararması

İnsan tabiatı nedeniyle koltuk altında zamanla tüyler çıkmaya başlar. Bu tüylerin jiletle alınması koltuk altı kararmasına neden olur. Tüy dökücülerin içinde bulundurduğu bir bileşen nedeniyle kararmaya neden olabilir ve yapıştırma yöntemiyle kullanılan ağdanın da kararmaya neden olabileceği biliniyor.

2. Hormonal Değişimlerden Koltuk Altı Kararması

Menopoz ve gebelik döneminde meydana gelen hormonal değişim sırasında melanin üretimi artar. Melanin yüksekliği de ciltte kararmaya neden olur.
3.Terleme Önleyici Ürünlerin Kullanımı
Yoğun kimyasal barındıran ve terlemeye karşı koltuk altına uygulan kimyasal ürünler de koltuk altı kararma nedenleri arasındadır. Kimyasallar terlemeyi önlese de koltuk altını tahriş eder ve koltuk altı derisi de karşı atak olarak kalınlaşarak kararır.

4. Diğer Nedenlerden Koltuk Altı Kararması

Aşırı sigara kullanımı, obezite, diyabet, doğum kontrol hapları ve aşırı terleme kararmanın diğer nedenleri arasındadır.

Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelen Bitkiler

1. Limon

Koltuk altı kararmasına iyi gelen limonun içerisindeki asitler beyazlatma özelliği gösterir. Aynı zamanda ölü hücreleri temizleyerek beyazlama konusunda olumlu etkide bulunur. Bunun için taze limon suyunu koltuk altınıza sürün ve yarım saat beklettikten sonra durulayın. Limon içerisine şeker karıştırarak ta bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bunu her gün tekrarlayın koltuk altı renginiz açılana kadar devam edin.

2. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının koltuk altına masaj yaparak sürülmesiyle koltuk altının beyazlaması sağlanabilir. Hindistan cevizi E vitamini içerdiği için cildi besleme özelliği de vardır.

3. Patates

Patatesin doğal bir renk açıcı özelliği vardır. Patatesin suyunu sıkarak koltuk altınıza sürün ve bir süre beklettikten sonra durulayın. Bunu koltuk altı renginizin açılmasına kadar devam edebilirsiniz.

4. Nohut Unu

Koltuk altı beyazlatıcı özelliği olan bir diğer bitki de nohuttur. İki çorba kaşığı nohut unu, bir çorba kaşığı yoğurt, bir çorba kaşığı limon ve bir miktar zerdeçal tozunu karıştırın. Bu karışımı koltuk altınıza masaj yaparak yedirin ve yarım saat beklettikten sonra durulayın. 2 hafta devam ettiğinizde koltuk altınızın beyazladığını göreceksiniz.

5. Aloe Vera

Antibakteriyel özelliği ve ölü derilerin ciltten atılması özelliği sayesinde koltuk altı kararmasına iyi gelen aloe verayı ortadan kesin ve içinden çıkan sıvıyı koltuk altınıza uygulayın. Buna iki hafta kadar devam ettiğinizde koltuk altınızın beyazladığınızı göreceksiniz.

6. Domates

Domates suyunun da koltuk altı kararmasına iyi gelen bitkilerden olduğu bilinir. Ama bu yöntemi uygulamadan önce domatese karşı alerjinizin olup olmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü bazı insanların domatese karşı alerjisi olabiliyor. Alerjiniz yolsa bir domatesi ortadan ikiye ayırın ve suyunu çıkarın. Çıkan suyu koltuk altınıza uygulayın ve yarım saat kadar beklettikten sonra durulayın. Bu uygulamaya 2 hafta kadar devam ettiğinizde iki haftanın sonunda koltuk altınızın beyazladığınızı göreceksiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.