Finansın Nabzını Tutuyoruz

Prp Saç Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

0 19

Prp saç tedavisi kişinin kendi kök hücrelerin kullanılması ile saç oluşumu ve gelişiminin sağlanmasıdır. Kesinlikle klinikte ve uzman kişilerce yapılan saç tedavisi kesin sonuç vermektedir.

Bireyin prp saç tedavisi uygulanırken saç kesimi yapılır mı? sorusuna verilen cevap hayır olacaktır. Çünkü özel bir saç tedavisi olan bu hizmet saç kesme için değil saç oluşumu için gerçekleşir. Ayrıca tedavi sırasında iğne ile enjeksiyon yöntemi uygulandığından saç kesilmesi için herhangi bir gereklilik bulunmamaktadır. Prp saç tedavisinde bilinmesi gereken birkaç önemli nokta bulunması ile birlikte kesinlikle var olan saçlarının kesilmesi yada kısaltılması söz konusu değildir.

[lwptoc]

Prp Saç Tedavisinden Kök Hücre Uygulanması

Özel bir tedavi şekli olan ve kalıcılığı minimum 12 ile 18 ay arasında değişen aralıklarda gerçekleşmekte olan prp saç tedavisinde kök hücre uygulanması yapılmaktadır. Peki nedir bu kök hücre tedavisi? Bu tedavide tamamen kök hücre alınıp hastaya enjekte edilmez. Saç ense ve kulak arka bölümlerinden enjekte yolu ile alınan kan pıhtısı özel bir sıvı olan santifür işleminden geçirildikten sonra beyaz kan ve kırmızı kan hücreleri dediğimiz bölümlere ayrılması sağlanır. Burada önemli olan beyaz kan hücrelerinin temin edilmesidir.

Prp Tedavisinde Hangi Hücreler Kullanılıyor?

Prp saç tedavisinde beyaz kan hücreleri dediğimiz yani trombositler kullanılacaktır. Elde edilen trombosit ile prp saç tedavisi için uygun çözelti hazırlanması için trambositlerin zenginleştirilmesi gerekmektedir. Bilinmesi gereken noktalardan biri ise normal kandaki miktara göre prp saç tedavisinde kullanılacak çözeltide üç kat zenginleştirilmiş trombosite bulunmaktadır. Bu da bu tedavinin daha yüksekte sonuçlar elde etmesinin nedenidir.

Prp Saç Tedavisi Sonrasında Kafa Derisinde İz Kalır mı?

Prp saç tedavisinin uygulanmasından önce alanında uzman kişilerce bireyler tedavi hakkında bilgilendirilir. Ancak tedavi olacak kişilerde yine de akıllarda bazı sorular kalmaktadır. Bu sorulardan biri prp saç tedavisi sonrasında kafa derisinde iz kalır mı? sorusudur. Herhangi bir ameliyat alternatiflerinden biri değildir. Prp saç tedavisi bireyin şırınga ile kök hücrelerinin teminatı yapılması ve bu hücrelerde trombosite miktarının zenginleştirilmesi ile tekrar bireyin özellikle saç dökülmesinin fazla olduğu yerler başta olmak üzere kafa derisine iğne ile enjekte edilmesidir. Bu nedenle oldukça küçük iğneler ile çoklu olarak trombositler kafa derisine temin edildiğinden herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Prp Saç Tedavisi Neden Tercih Edilmelidir?

Saç dökülmesi özellikle erkeklerde çok daha fazla seyretmekte olup tüm kadın ve erkeklerin ortak problemidir. Saç dökülmesinden rahatsız olan kişiler çözümü saç oluşumunu uzun vadede sağlayacak ve en sağlıklı yöntemi seçmekte bulmaktadırlar, işte bu aşamada neden tercih edilmelidir? Sorusu karşımıza çıkmaktadır. Tamamen doğal yöntemler ile yapılmakta ve kesin sonuç ile birlikte uzun vadede kalıcılık sağlamaktadır. Üstelik bireyin kendi saç kök hücresinden yapılan tedavide vücudun olumsuz bir reaksiyon göstermesi söz konusu değildir.

Prp Saç Tedavisi Hakkında Bilinmeyen Bazı Özellikler

Her ne kadar yeni olmayan bir tedavi şekli olmasa da hakkında bilinmeyen bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Tamamen doğal yöntemler ile saç ekimi yapılır.
  • İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
  • Genetik faktörler başta olmak üzere saç dökümüne neden olan tüm faktörleri engelleyeceği bir yöntemdir.
  • Tedavi sonucu herhangi bir iz yada yara kalmamaktadır.
  • Tedavinin ne kadar başarılı sonuçlar doğuracağı alınan ve enjekte edilen kök hücrelerin sağlığıyla ilgilidir.
  • Yaklaşık iki hafta sonra sonuçlar yavaş yavaş kendisini göstermeye başlar.
  • Sadece saç dökülmesi için değil incelen, seyrelen saçların güçlenmesi ve korunmasında da oldukça etkilidir.

Bu ve bunun gibi birçok maddeyi bu seçeneklere ekleyebiliriz.

Prp Saç Tedavisi Bir Saç Ekim İşlemi midir?

Prp saç tedavisini tüm bölümleri ile ele aldığımızda ve prp saç tedavisi bir saç ekim işlemi midir? Sorusunu sorduğumuzda alacağımız cevap prp saç tedavisi bir saç ekim işlemidir. Ancak kimyasalların kullanılmadığı kişinin kendi saç hücrelerinin kullanıldığı ve uzun zaman kalıcılığı sağlanan bir saç ekimidir. Bu nedenle diğer saç ekimi yöntemlerden ayrılan çok önemli faktörlere ve işlemlere sahiptir.

Kalıcı Tedavi İçin

Teknolojinin gelişmesi ile bilimde paralel olarak gelişmekte ve tüm insanlığın sorunları tek tek ele alınarak çözüme ulaştırılmaktadır. Bu çözümler genelde kısa vadeli olsa da, yeni çözümler ortaya çıkarılarak uzun vadeye yayılması sağlanmaktadır. Tabi çözümler her zaman insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde de geliştirilmeye çalışılmaktadır. Kalıcılığın en uzun süreye adapte edilmesi ve en az yan etkili tedavilerin geliştirmesi tüm insanlığın ortak istediğidir. Bilim geliştirdiği tüm tedavi alternatiflerinde her zaman en mükemmele ulaşmayı hedeflemektedir.

Prp Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Saç tedavisi tamamen doğal yollardan elde edilen bir tedavi olması ve herhangi bir kimyasal içeriğinin kullanılmaması sebebi ile her kişiye uygulanabilmektedir. Fakat bu tedavisinde istenilen sonuca ulaşılabilmesi için yaş aralığının yetişkinlerde en az 22 en fazla 80 olması gerekmektedir. Bunun nedeni tedavinin zararlı olmasından dolayı değildir. Bir hastalık geçirilmemiş ise saç dökülmesi genetik olarak yirmili yaşlardan sonra başlamakta olması sebebi iledir. Alanında uzman kişilerce gerçekleştirilen ve kliniklerde özel izinler ile yapılan prp saç tedavisi kimlere uygulanır? Sorusuna verilecek cevap 22 yaşını geçmiş, saç dökülme ve incelme problemi yaşayan tüm kadın ve erkek bireyler için bu tedavi rahatlıkla yapılabilir.

Prp Saç Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

  • Hamile ve emziren kadınlarda,
  • Kanser tedavisi gören ya da kanser teşhisi bulunan kişilerde,
  • Aşırı derecede cilt enfeksiyonuna sahip bireylere bu tedavi uygulanmaz.

Geriye kalan tüm insanlara 22-80 yaş aralığında bu tedavi rahatlıkla ve sorunsuz bir şekilde uygulanır. Tedavi sonucunda ilk bir kaç haftada saç dökülmesi ve incelmesi devam etse de daha sonraki dönemlerde bu dökülme durarak yeni saçlarında oluşması ile dolgun ve gür saçlar elde edilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.